Мой заголовок
Неділя, 19.05.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Для садівника

Капуста Брокколі, вирощуємо вітаміни на грядці
Гідний конкурент з'явився у цвітної капусти. І хоч любителям овочів назва брокколі ще мало про що говорить, можна припустити, що ранньостиглий сорт цього різновиду капусти Вітамінна, виведений Лабораторією Центрального ботанічного саду Академії наук України, припаде до смаку багатьом.

Сама назва сорту говорить про щедрості його на вітаміни та інші поживні речовини. Брокколі багата солями калію, кальцію, фосфору, магнію, літію, вітамінами, каротином, а також білковими речовинами - холіном і метіоніном, які попереджають накопичення холестерину в організмі. Вона добре зарекомендувала себе як продукт харчування для дітей, хворих на атеросклероз, різними хворобами шлунка та печінки.

Броколі - рослина невибаглива. Вирощують її як розсадою, так і висівом насіння безпосередньо в грунт у два строки, щоб мати врожай все літо. На 5 м 2 потрібно 1 г насіння. Для отримання раннього врожаю насіння висівають в кінці лютого - початку березня. Вирощену в закритому грунті розсаду висаджують разом з ранньої білокачанної капустою. Головки (суцвіття) брокколі починають дозрівати в останніх числах травня або на початку червня. Після зрізання основного суцвіття через півтора-два тижні на пагонах з'являються нові невеликі суцвіття, які протягом усього літа теж використовують для приготування різноманітних страв.

Середній урожай суцвіть і пагонів становить 2,4 кг з 1 м2 грядки. Після закінчення збору суцвіть рослини залишаються зеленими і соковитими і дають розкішну зелену масу, придатну для згодовування кроликам і іншим тваринам.

Кулінари готують з брокколі салати, супи, котлети, запікають капусту в сметані, відварюють і обсмажують в сухарях. Хто пробував ці страви - всім вони подобаються.

Брокколі добре росте на суглинних грунтах, на чорноземах. Грунт копають з осені, перед копки вносять перегній (3-4 кг на 1 м 2). Розсаду цієї капусти розміщують за схемою 60-70 см. Через 5-6 днів висаджену розсаду оглядають, загиблі і слабкі рослини замінюють свіжими, здоровими. Догляд за капустою зводиться до поливу, прополка, підгодівлю і розпушування.
Можна отримати насіння і на присадибній ділянці. Для цього залишають 2-3 рослини, вони зацвітуть і дадуть насіння. Коли насіння досягнуть молочно-воскової стиглості, необхідно виламувати розквітлі пагони, що з'являються з пазух листя нижніх ярусів. Через 35-40 днів у фазі воскової стиглості рослини підкопують або зрізають, щоб дати можливість дозріти насінню. З однієї рослини можна отримати 50-70 г насіння.

© Чудо-город

Категорія: Для садівника | Додав: maluyserg (23.04.2011)
Переглядів: 992 | Теги: капуста, броколі, вітаміни | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Неділя
19.05.2024
14:41

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповівдей: 22
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024