Мой заголовок
Понеділок, 29.04.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Лікарські трави

Гіркий полин
Лікарська рослина «гіркий полин»
Полин росте протягом одного року. Її довжина становить 1,5 метра у висоту. Трава має гіллясті стебла, сріблясту забарвлення з-за густих волосків, специфічний запах. Зібране волотисте або гроноподібне суцвіття полину має форму маленької кошики. Квітки бувають різного забарвлення починаючи від рожевої, закінчуючи жовтою і білою. Квіти, розташовані на краю стебел, мають вузький віночок, на середині - трубчатий вигляд. Плодом рослини виступає сім'янка, яка дає 30 000 насіння на рік.

Збір і заготівля
Період цвітіння вважається часом збору полину. Квіти, розташовані на стеблах срезивают за допомогою ножа або серпа і заготовлюють. Заготівля проходить методом сушіння в провітрюваних місцях. Полин потрібно тонким шаром розкласти на папері або газеті і просушити, не забуваючи періодично перевертати. Термін зберігання трави становить 3 роки. Посушенная трава має специфічний і бальзамічний запах. Розправившись з квітками можна перейти до іншої частини полину - корені. Корінь заготовлюють восени, коли стебло повністю висох. Його необхідно акуратно викопати і промити від землі. Для заготівлі підходять тільки соковиті і м'які частини кореня. Сушать кореневище на повітрі під дахом.

Лікувальні властивості
Полин неодмінно має корисні властивості. Вона діє на організм наступним чином: нормалізує травлення, посилює виділення жовчі, викликає апетит, підвищує кислотний баланс шлунка, покращує роботу кишечника, сприяє зціленню ран. Це ще не весь спектр цілющих здібностей трави. Крім цього полин бореться із запальними процесами і заліковує припухлості шкірного покриву.

Застосування
Полин - прекрасне лікарський засіб з гірким присмаком. Використовується при хворобах жовчного міхура та органах травної системи. Неприємний смак не є перешкодою для вживання полину. Полин гіркий позитивно впливає на організм і помітно покращує роботу всього організму людини. Її вживають при підвищеному рівні кислотності, хвороби системи травлення та статевих органів, гастритах, безсонні, болях у шлунку, печінки. Полин виконує протиглисний, протималярійні, антисептичну, снодійне дію. Трава ефективна при інфекційних захворюваннях, особливо при застуди та грипу. Помітно покращує самопочуття і знімає запалення. Полин призначають або у вигляді настоянки або відвару. Рецепт приготування чайного відвару з трави: посудину з нарізаною чайної ложки полину заливають ¼ літра кип'яченої води і наполягають на протязі 10 хвилин. Чай охолоджують і п'ють 3 рази на день по одній чашці після їжі.

Лікарську настоянку найчастіше призначають у випадках гнійних ран або опухлість шкіри. Також її можна використовувати як примочок, компресу або полоскання рота. Застосовують настоянку зовнішньо при лікуванні корости та мозолів.

Побічні дії і протипоказання
Полин на відміну від деяких цілющих трав має серйозні протипоказання. Одне з них стосується вагітних жінок. Вживання полину може привести до викидня. Ще одним побічним ефектом лікування травою вважають отруєння, яке загрожує ускладненнями. Симптоми отруєння - головний біль, нудота, тремтіння, м'язові судоми, запаморочення. Іноді нудота і блювота є ознакою запалення шлунка через надмірне прийому полинно чаю. Екстрактивні речовини, які містить полин, можуть вплинути на роботу печінки і кишечника, викликавши токсичний гепатит.

Рецепти, настойки і відвари з полину
Приготування настоянки на полині гіркої: 2 чайної ложки трави заливають 200мл води, наполягають 20 хвилин, на протязі 2-3 днів зберігають у прохолодному місці і після приймають 3 рази на день по ¼ склянки за півгодини до їжі.

Відвар на основі листя шавлії і полину: перемішати листя полину і шавлії, потім залити водою (400мл) і 20 хвилин кип'ятити суміш. Попередньо процідити і приймати по 1 одній столовій ложці при колітах. Також відвар відмінна примочка для боротьби з бородавками.
Категорія: Лікарські трави | Додав: maluyserg (28.04.2011)
Переглядів: 2365 | Теги: полин, лікарські трави | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Понеділок
29.04.2024
10:51

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Книги на сайті для скачування ?
Всього відповівдей: 17
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024