Мой заголовок
Понеділок, 29.04.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Лікарські трави

Шавлія
Лікарська рослина «шавлія»
Шавлія лікарський є багаторічним напівчагарників, що володіє сильним ароматом. Ця рослина виростає до 1 м у висоту. Воно має потужну кореневу систему з дерев'янистим коренем. Стебла шавлії дуже гіллясті, чотиригранної структури, з великою кількістю листя. У підстави листя набувають дерев'янистою. Листя у цієї рослини навхрест супротивні, довгастої форми, опущені, з наявністю черешків, мають сіро-зелене забарвлення. Ароматні квіти розташовуються на коротеньких квітконіжках, вони двухгубие, 6-10 квітів збираються в помилкові колотівками, мають синьо-фіолетове забарвлення. Плід шавлії представлений чотирма односемяннимі горішками. Насіння таких плодів мають темно-буру або чорну забарвлення, вони гладкі, округло-яйцевидної форми.

Збір і заготівля
Цілющою дією володіє трава і листя цієї рослини. Перша заготівля здійснюється на початку літа, друга настає з приходом жовтня місяця. Сушиться трава шавлії лікарського в тінистих місцях з відкритим повітрям або ж на сонці, де її необхідно розкласти в шар 50 см. Сушку потрібно здійснювати при температурі повітря не більше 35 ° C. Якщо температура буде вищою, то велика вірогідність того, що в сировині будуть загублені ефірні олії. Його можна зберігати не більше півтора року. Висушена трава гіркуватий на смак, має пряний присмак і дуже ароматна.

Лікувальні властивості
У листі шавлії містяться ефірні масла, крім них є діючі речовини, такі як гіркоту, дубильні речовини, олеанолової та урсоловая кислота, фітонциди, смолисті речовини, які ефективні в боротьбі з туберкульозними мікобактеріями. Листя цієї рослини мають протизапальну, дезінфікуючу, кровоспинну, в'яжучим, що регулює потовиділення і мягчітельним дією. Настій з листя шавлії надає незначний спазмолітичний ефект, підвищуючи при цьому секреторну роботу шлунково-кишкового тракту. Ефірні олії шавлії здавна використовуються в лікувальних цілях. Воно володіє тонізуючим і розслаблюючим властивістю.

Застосування шавлії лікарського
Коріння цієї рослини застосовують як засіб з протизапальною і болезаспокійливу дію. Настій на основі листя використовують для полоскання порожнини рота при лікуванні тонзилітів, гінгівітів, гострої ангіни, а так само при афтозним ураженні ротової порожнини, стоматиті, гострих захворюваннях респіраторного характеру та лікуванні пульпітом. Шавлія використовується як зовнішній кошти у вигляді заспокійливих ванн при псоріазі, екземі, інтертригінозний епідермофітії, а так само нейродерміті, різних опіках, обмороженнях і ранах. У вигляді спринцювань шавлія застосовують для лікування вагініту і вульвіта.

Так само ванни з ефірною олією шавлії приймають у разі хронічних порушеннях обмінно-дистрофічних і гострих суглобових захворюваннях, а так само при ревматизмі та радикуліті. Ця рослина сприятливо впливає на усунення запальних процесів у жовчному та сечовому міхурі, при коліті і гастриті. Ефірне масло шавлії здавна використовуються в медицині. Вони надають розслаблюючий і тонізуючий ефект. Препарати на основі шавлії п'ють для поліпшення пам'яті, його рекомендують пити перед важливим заходом, наприклад, співбесідою або іспитом.

З давніх часів шавлія використовували для лікування безпліддя, так як ця рослина містить безліч натуральних гормонів, які за своєю дією схожі з жіночими естрогенами. Приймати шавлія безплідним жінкам рекомендували стародавні цілителі Гіппократ і Діоскорид. Ця рослина вважалося священним. Чай з додаванням шавлії радять пити у разі спазмів у шлунку, запальних процесів у його слизовій оболонці.

Побічну дію та протипоказання
Настої і відвари робляться з розрахунком на 2-3 ст. ложки сухої сировини шавлії на 0,5 л киплячої води. Їх використовують як засіб для полоскання, інгаляцій і для вологих примочок при запаленні ротової порожнини, ангінах і шкірних захворюваннях.

Жінкам, що страждають безпліддям, рекомендують такий рецепт: візьміть одну чайну ложку сухого листя шавлії і залийте їх склянкою окропу. Вміст випивається за день за три прийоми. Сік шавлії п'ють по одній чайній ложці кілька разів на день натщесерце і щовечора після дванадцятиденного припинення менструації.

Для лікування бронхіту береться емальований місткість без можливих тріщин. У неї вливається одну склянку молока і сиплеться столова ложка сировини шавлії. Посуд прикривають блюдцем, тарілкою або кришкою. Суміш кип'ятять на слабкому вогні, а потім трохи остужівают і проціджують, а потім знову кип'ятять, прикриваючи ємність. Такий відвар п'ють в гарячому вигляді кожен вечір перед сном.
Категорія: Лікарські трави | Додав: maluyserg (28.04.2011)
Переглядів: 1842 | Теги: шавлія, лікарські трави | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Понеділок
29.04.2024
06:13

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Книги на сайті для скачування ?
Всього відповівдей: 17
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024