Мой заголовок
Вівторок, 14.05.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Лікарські трави

ВОВЧІ ЯГОДИ ЗВИЧАЙНІ
ВОВЧІ ЯГОДИ ЗВИЧАЙНІ (вовче лико; волчник обыкновенный, Daphne mezereum) — кущ родини тимелейових, заввишки 40—120 см. Кора жовтавосіра; молоді гілки притиснутопухнасті, з бурими бородавочками. Листки чергові, скупчені на кінцях гілочок, оберненояйцевидно-ланцетні, 3—8 см завдовжки і 1,5—2 см завширшки. Квітки двостатеві, сидячі, скупчені в пазухах торішніх листків по 3—5, рожеві, запашні, з'являються до розпускання листя. Плід — кістянка червоного кольору. Цвіте у квітні — травні.
Поширення вовчих ягід звичайних
Трапляється на Поліссі, в Карпатах, у Правобережному Лісостепу, дуже рідко — в Лівобережному Лісостепу в листяних і мішаних лісах. Росте поодиноко; потребує ОХОРОНИ.
Заготівля і зберігання вовчих ягід звичайних
Використовують кору гілок та плоди. Кору заготовляють навесні під час сокоруху, плоди — восени, в період повної стиглості. Зберігають сировину вовчих ягід звичайних окремо від іншої сировини, бо ця рослина отруйна. Вовчі ягоди звичайні — рослина неофіцинальна.
Хімічний склад вовчих ягід звичайних
Кора і насіння містять оксикумарин дафнін, смолисту отруйну речовину мезерин, умбеліферон, дафнетин і фенолкарбонову кислоту. В насінні є й невелика кількість алкалоїдів.
Фармакологічні властивості і використання вовчих ягід звичайних
В народній медицині препарати Вовчі ягоди звичайні використовують як болетамувальний, протинаривний і відтяжний засоби, при сильних невралгічних і ревматичних болях, радикуліті, діатезах, подагрі й паралічах, при золотусі й водянці, пухлинах горла і стравоходу, наривах. Свіжі або висушені плоди інколи приймають внутрішньо {один плід на день) при поганому апетиті, втомі, від атеросклерозу. Значно рідше рослину використовують при простудних захворюваннях, при туберкульозі, дизентерії, жовтусі та від паралічу язика (настойку кори деякий час потримати в роті). Настойка з кори і плодів — добрий інсектицид.
Лікарські форми і застосування вовчих ягід звичайних
ВНУТРІШНЬО — відвар подрібненої кори (20 г на 200 мл окропу, випарювати до половини) по 1—2 краплі 3 рази на день; настойку кори (1 г на 64 мл спирту) по 1—2 краплі 3 рази на день. ЗОВНІШНЬО — настойку 1 частини (за об'ємом) кори і порізаних на кусочки гілочок з квітками на 3 частинах горілки для натирань при невралгічних і ревматичних болях; мазь (1 частина настойки на 2 частини вазеліну чи коров'ячого масла) для натирань. Рослина смертельно отруйна! Заготовляти, зберігати і використовувати рослину треба з додержанням заходів обережності. При перших ознаках отруєння необхідно викликати лікаря, а потерпілому надати першу допомогу.
Категорія: Лікарські трави | Додав: maluyserg (27.04.2011)
Переглядів: 1374 | Теги: лікарські трави, вовчі ягоди | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Вівторок
14.05.2024
20:21

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Книги на сайті для скачування ?
Всього відповівдей: 17
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024