Мой заголовок
Вівторок, 14.05.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Лікарські трави

Живокість сітчатоплодна - Delphinium dictyocarpum DC. s. L.
Живокість сітчатоплодна - Delphinium dictyocarpum DC. s. L.
Сем. жовтці - Ranunculaceae
Ботанічна характеристика. Багатолітня трав'яниста рослина висотою 60-100 див. Листя чергове, довго черешкові, в контурі почковидноокруглі довжиною 5-10 см, шириною 6-13 см, глибоко надрізані або розітнуті на 5-7 ромбічних доль, голих або з рідкими волосками. Суцвіття - густа багатоквіткова кисть завдовжки до 40 див. Квітки неправильні, чашка з 5 пелюстковидних зовні голих листочків, два верхні листочки - нектарники. Тичинок багато, дві з них перетворені в стамінодії, що мають вигляд дрібних листочків. Чашолистки темно-сині, нектарники і стамінодії блакитні або білуваті. Плід - многолистовка, з трьох багатосім'яних листівок завдовжки близько 1 див. Квітне в червні-серпні, плоди дозрівають в серпні-вересні.
Поширення. Живокість сітчатоплідна масово зустрічається на Алтаї, в Східному Казахстані і на Південному Уралі.
Місце проживання. У гірських районах зростає в лісовому і гірничо-степовому поясах на висоті 1400-1800 м над рівнем морить або по схилах різної орієнтації, окрім південних, по долинах, пологих вершинах. Типові проживання -достатьно волого забезпечені лугу на родючих гірничо-чорноземних, рідше на кам'янистих грунтах. Зазвичай зустрічається неуважно, але може утворювати і щільні чагарники. Зростає також в чагарниках чагарників і по їх узліссях.
Заготівка. Заготовлюють живокіст у фазі бутонізації або зацвітання рослини, її скошують або зрізають серпом на рівні нижнього зеленого листя і розкладають на заздалегідь викошеній ділянці. Грубі товсті стебла, що містять мало алкалоїдів, відразу ж видаляють.
Охоронні заходи. Повторні заготовки на тій же ділянці допустимі не раніше чим через 2 роки. Крім того, при заготовках в кожній хащі живокости треба залишати окремі її куртини для забезпечення насінного відновлення. Необхідно стежити, аби на місцях заготовок живокости не було інтенсивного випасу, оскільки при цьому ушкоджуються нирки відновлення, що знаходяться в підстави квітучих втеч живокости.
Сушка. Сушать сировину на сонці, розклавши тонким шаром; краща сировина виходить при сушці під навісами або в сушарках. Сушку не можна затягувати, оскільки пересушена сировина стає крихкою і найкоштовніша його частина (листя) обсипається. Висушену сировину складають в кіп на місцях, що добре обдуваються, подрібнюють на соломорізці або сокирою і укладають в мішки.
Зовнішні ознаки. Згідно вимогам фармакопейной статті сировина живокости є облиственими стеблами завдовжки від 40 до 70 см з бутонами і квітками, а також шматочки стебел, листя, бутони і квітки. Запаху немає, смак не перевіряють (дуже отруйно!). Воно повинне містити вологу не більше 14%; золи загальною не більше 10%; подрібнених частин, проходящих крізь сито з отворами діаметром 1 мм, не більше 1%; мінеральній домішці (землі, піску, камінчиків) не більше 1%; метиллікаконітину не менше 0,3% (у перерахунку на абсолютно суху масу сировини).
Хімічний склад. Всі частини рослини містять алкалоїди: у корінні близько 1 %; у надземних частинах декілька менше. Основний алкалоїд метиллікаконітин, окрім якого, в сумі алкалоїдів присутньо ще понад 10 підстав. Метиллікаконітин є складним ефіром ликоктонина і элатиновой кислоти.
Окрім метиллікаконітину, в живокости сітчатоплідной містяться алкалоїди эльделин, диктйокарпин, эльделидин і ін.
Зберігання. Готову сировину упаковують в пакунки або в кіпи по 50 кг Зберігають з обережністю, окремо від іншої лікарської сировини.
Фармакологічні властивості. Метиллікаконітин володіє курареподібними властивостями. По механізму дії на нервово-м'язову провідність близький до d-тубокурарину.
На відміну від d-тубокурарина, диплацина і інших аналогічних препаратів не містить в молекулі четвертинних атомів азоту, він всмоктується при введенні в шлунок і надає при цим способі введення, так само як і при парентеральному вживанні, блокуюче вплив на нервово-м'язову провідність.
Антагоністами метиллікаконітин є прозерин і інші антихолинэстеразные речовини (галантамин).
Лікарські засоби. Йодгідрат метиллікаконітину (препарат "Меліктин" в пігулках).
Категорія: Лікарські трави | Додав: maluyserg (26.04.2011)
Переглядів: 1148 | Коментарі: 3 | Теги: живокіст, лікарські трави | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Hazar  
0
This is a really inlgetielnt way to answer the question.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Вівторок
14.05.2024
22:55

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Книги на сайті для скачування ?
Всього відповівдей: 17
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024