Мой заголовок
Понеділок, 29.04.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Лікарські трави

Звіробій продірявлений
Звіробій продірявлений
У народній медицині звіробій ще називають жорстким сіном, пораненій травою або ж кров'яної травою. Звіробій звичайний є багаторічним рослиною, яка має двогранний стебло, дрібні супротивні листочки і квітки золотистою забарвлення. Він сягає у висоту до 60 см. Якщо поглянути на молодий листок звіробою проти сонця, то можна розгледіти дрібні точки, які створюють ефект продірявленого аркуша. Розтираючи квіти звіробою за допомогою пальців, можна побачити, як вони набувають червоний колір. Період цвітіння звіробою припадає на літо, червень-серпень місяць. Виростає він на узбіччях доріг, в пустирях і на узліссі.

Збір і заготівля
Збір звіробою здійснюється в період його цвітіння. Зрізають тільки верхню частину рослини, довжина якої становить 25-30 см. Необхідно залишати як мінімум 30% зростаючих рослин для поповнення природних запасів. Повторна заготівля на цьому ж місці може проводитися через 1-2 роки. Сушиться сировину звіробою на свіжому повітрі в затінених місцях. Сушіння можна проводити на горищі або ж у спеціальних сушарках при температурі повітря не більше 60 ° С. Після здійснення процедури висушування квіти і листя звіробою відділяють один від одного, стебла при цьому викидаються. Зберігається заготовлений звіробій в темних місцях не більше 3 років.

Лікувальні властивості і застосування
У звіробої є діючі речовини - гіперіцін, ефірна олія, дубильні речовини і флавоноїди, а так само вітамін С, РР. У цьому рослині присутній і аментофлавон, який має протизапальний ефект і противиразкових дією. У народній медицині до звіробій особливе ставлення. Його ще називають травою, що виліковує 99 хвороб. Ця рослина використовують як зупиняють кров, в'яжучого, протизапальної та дезинфікуючого засобу. Відвар з звіробою використовують для лікування хронічних і загострених колітах, при дизентерії та інших порушеннях в роботі шлунково-кишкового тракту. Дуже ефективний звіробій і при хронічному гастриті.

Відвар на основі звіробою використовують для лікування запальних процесів. Таким відваром здійснюють полоскання при стоматиті, гінгвіте, ангіні й фарингіті. За допомогою звіробою лікують інфіковані рани, так як ця рослина має протимікробну дію. Суміш трави звіробою і масла служить відмінним засобом для лікування трофічних виразок і важко загоюється ран. У зовнішньому застосуванні настій на основі звіробою використовується при опіках, абсцесах, тріщинах у сосках і маститах. Можна закопувати відвар із сировини звіробою в ніс при таких захворюваннях, як риніт і гайморит.

Відомо також і те що звіробій надає протисклеротичний дію. При тривалому застосуванні настою з цієї трави спостерігається поліпшення змісту крові при онкології. Звіробій використовують і як відхаркувальний засіб при захворюваннях дихальних органів і як засіб з тонізуючу дію на серцево-судинну систему. Його застосовують і при різних маткових хворобах з можливими кровотечами.

Речовини, які містить звіробій, сприяють поліпшенню стану при легких депресіях. Відвар з цієї трави рекомендується приймати як додатковий засіб при менопаузі і нервовому виснаженні. У народній медицині настій на основі цієї рослини використовують для лікування енурезу - нетримання сечі в нічний час. Такий настій чудово піде при вегето-судинної дистонії і при легких нервових розладах.


Побічну дію та протипоказання
Звіробій підвищує чутливість організму до світла. Якщо його приймати тривалий час, то варто цей період уникати частого перебування на сонці. В іншому звіробій абсолютно нешкідливий.

Рецепти настоянок та відварів на основі звіробою
Відвар: Візьміть 1 ст. ложку сухого подрібненого сировини звіробою і залийте його окріп, а потім прокип'ятіть протягом 15 хвилин. Дайте відвару настоятися, а потім процідіть його. Доведіть обсяг відвару до початкового за допомогою кип'яченої води. Випивайте такий настій протягом трьох днів за 30 хвилин перед кожним прийомом їжі і через півтори години після здійснення трапези.

Для приготування настою вам знадобиться 40 грам сировини, які потрібно залити одним літром води і настояти протягом трьох годин. Приймається такий настій замість чаю, як засіб проти нетримання сечі. Один стакан такого настою можна приймати дітям і дорослим перед сном, що забезпечить відсутність мимовільних сечовипускань під час сну.

Настойка: візьміть 10 грам подрібненої сировини звіробою і залийте їх 90 мл горілки або спирту. Настоянку наполягають протягом тижня, після цього її необхідно процідити. Використовують таку настоянку для зміцнення волосся. Нею протирають шкіру волосяного покриву голови кілька разів на тиждень. Для сухого волосся використовують настоянку з 20% спирту, який на половину розбавляють водою, а для жирних -50% спирту. Зберігається настоянка у щільно закупореної ємності, наприклад, у флаконі.
Категорія: Лікарські трави | Додав: maluyserg (28.04.2011)
Переглядів: 2195 | Теги: звіробій, лікарські трави | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Понеділок
29.04.2024
04:58

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Книги на сайті для скачування ?
Всього відповівдей: 17
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024