Мой заголовок
Середа, 01.05.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Для садівника

Формування крони дерев
Формування крони часто починають у розсаднику і продовжують у саду протягом 4-6 років. Результат обрізування і формування крони легко спотерігається візуально, і допущегі недоліки виправити буває дуже складно.
Відомі декулька типів формування крони: округлі (скелетні гілки спрямовані рівномірно у різні боки від центрального провідника), площинні (скелетні гілик спрямовані у боки ряду), сплощені (скелентні гілки спрямовані в обидва боки в ряду із зміщенням у міжряддя під кутом не більше 45 градусів). Коли крона дерева сформована, щорічним обрізанням підтримують обраний тип крони і регулюють силу росту гілок, пагонів, різних плодових утворень та ін. Залишені без формування і обрізування крони дерез згущуються, плодоношення стає періодичним: листя затінюються, інтенсивність їх фотосинтезу поступово зменшується вглиб крони. Вже в товщі гілля понад півтора метри затінене листя не лише не працює на урожай, а й потребує асимілянтів для підтримання власної життєдіяльності. Тому внутрішні затінені частини крони дерев стають непродуктивними, а з віком і оголюються.
Спосіб обрізування впливає на регулярність плодоношення, розмір плодів та їх забарвлення.
При формуванні крони дерева будь-якої конструкції необхідно пронути до того, щоб весь її об'єм був ріномірно заповнений гілками. Крона повинна бути невеликого розміру, компактною, зручною для догляду за нею, добре освітленою (діаметр крони не повинен перевищувати 2,5-3 м).
Для округлих типів крони відносять ярусну, розріджено-ярусну, веретеноподібну, покрашену чашоподібну. Найпоширеніші перші 2 типи крони. Зі штучних типів крони найпоширенішими і найефективнішими є площинний шпиндель (веретено) або угорська пальмета і грузбек.
Розріджено-ярусна крона. Застосовують при формуванні крони у сильно- і середньорослих дерев яблуні, груші, сливи, черешні, вишні та абрикоса.
Така крона має 5-6 скилетних гілок першого порялку, які розміщують у двох, рідше у троьх ярусах. Висота штамба 60 см. У першомк (нижньому) ярусі закладаються 2-3 гілки, в другому - 2, у третьому - 1. У другому ярусі скелетні гілки краще закладати розріджено попарно або поодинці. Дві нижні скелетні гілки спрямовуюють у бік міжрядь.
Веретеноподібна форма крони - мають конусоподібну форму і зберігають стовбур, безпосередньо від якого відходять напівскеленті та обростаючі плодоносні гілки. Напівскелетні гілки формують рівномірно по висоті стовбура із вираженими і без чітко виражених ярусів у кроні. Із веретеноподібною кроною вирощують дерева яблуні та груші на середньо- і слаборослих клонових підщепах.
Грузбек (струнке веретено) - малооб'ємна крона, яка застосовується для ранньоплідних сортів яблуні. Формування дерев за типом грузбек створює ідеальну підпорядкованість гілок - усі розгалуження першого порядку відходять від стовбура під прямим кутом. Ця крона забезпечує зручний доступ до плодів у будь-якій чатині крони. За цією системою рекомендується формувати дерева, схильні до утворення значної кількості бічних пагонів при кутах відходження 70-85 градусів.








Категорія: Для садівника | Додав: maluyserg (28.04.2011)
Переглядів: 1738 | Теги: догляд, дерева | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Середа
01.05.2024
08:54

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Книги на сайті для скачування ?
Всього відповівдей: 17
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024