Мой заголовок
Середа, 01.05.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Для садівника

Які яблука довше лежать
КОЖНОМУ садівникові приємно скуштувати в березні - квітні зимові яблучка зі свого саду. Однак від зародження яблука до цього моменту - довгий шлях, який може осилити не кожен вирощений плід.
Лежкість плодів, тобто здатність зберігатися у свіжому вигляді, залежить не тільки від сорту, правильного знімання та умов зберігання, а й значною мірою від погодних і кліматичних умов, агротехніки, змісту грунту і т. п. У роки з холодним дощовим або дуже жарким літом яблука зберігаються погано, найбільш сприятливі для подальшого зберігання плодів роки з помірним теплом і вологою, з достатньою кількістю сонячних днів. Плоди з яблунь, що ростуть на легких піщаних грунтах, зберігаються гірше, ніж плоди з дерев, вирощених на глинистому грунті. Яблука з саду, де міжряддя містяться під культурним задернінням, яскравіше забарвлені, багатшими за хімічним складом і на 1-1,5 місяця зберігаються довше, ніж плоди, заготовлені із саду, в якому грунт була під чорним паром.
Певний вплив на лежкість плодів надає тип підщепи. На слаборослих підщепах яблука більше, яскравіше забарвлені, а тому мають більш високі товарні якості. Однак знімна зрілість у них наступає на 3-5 днів раніше порівняно з плодами, отриманими з дерев на сильнорослих підщепах, і зберігаються вони гірше. Яблука, вирощені на карликових деревах, бажано зберігати окремо, частіше переглядати і швидше використовувати.
Підтримка оптимального режиму вологозабезпеченості протягом вегетації позитивно впливає на формування товарних і смакових якостей плодів, їх лежкість. Не рекомендується поливати дерева яблуні перед зніманням плодів, тому що знижується накопичення в них поживних речовин і погіршується лежкість. На зимове зберігання краще закладати плоди середнього розміру, тому що дрібні швидко в'януть, а великі - перестигають.
Різні добрива по-різному впливають на якість та лежкість плодів. Внесення мінеральних добрив в оптимальних дозах в основному позитивно позначається на збільшенні маси і розміру плодів, а також їх здатності до зберігання. Підвищені норми добрив (особливо азотних) погіршують лежкість плодів. При надлишку азоту формуються більші, але не щільні і менш забарвлені плоди; такі яблука схильні до гнилі, побуріння шкірочки і м'якоті, стекловидности, а також гіркою ямчатость. Внесення азотних добрив в першій половині літа позитивно позначається на зав'язуванні плодів і закладання квіткових бруньок. Однак не слід використовувати азотні добрива в другій половині літа, так як це може призвести не тільки до зниження зимостійкості дерев, а й до погіршення якості плодів, зниження їх лежкоспособності. Оптимальний вміст у грунті калію і фосфору сприяє наповненню плодів цукрами, барвниками, ароматичними речовинами, покращує їх лежкість. Переудобренность калієм погіршує харчування дерев кальцієм і магнієм, що також негативно позначається на формуванні врожаю і стійкості до гіркої ямчатость і побуріння м'якоті плодів. Кальцій дуже впливає на стійкість плодів до хвороб у період зберігання.
Для зменшення втрат від фізіологічних захворювань плодів у період зберігання доцільно використовувати наступні заходи:
на кислих грунтах проводити вапнування;
при високих рівнях забезпеченості грунтів калієм припинити тимчасово внесення калійних добрив;
дерева, які уражаються гіркою ямчатость або джонатановой плямистістю, обприскати 4-5 разів 0,4-0,6%-ним розчином хлористого кальцію (40-60 г на 10 л води). Перше обприскування провести в середині липня, наступні - через кожні два тижні;
при невеликій кількості плодів перед закладкою на зберігання занурити їх у 4%-ний розчин хлористого кальцію на одну хвилину.
Плоди з молодих дерев, вирощених у саду, де вносилися високі норми добрив, під час зберігання уражуються різними фізіологічними захворюваннями, тому їх необхідно використовувати восени, а не залишати на зиму.

Л. Юріна
Категорія: Для садівника | Додав: maluyserg (28.04.2011)
Переглядів: 1225 | Теги: догляд, яблука | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Середа
01.05.2024
02:33

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповівдей: 22
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024