Мой заголовок
П`ятниця, 17.05.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Для садівника

Про користь моркви
Моркву на рідкість смачна, поживна й лік. У нас на Архангельщіне це овочева рослина числиться цілющим. Цікаво, що в середньовічній Італії моркву в їжу не вживали, а застосовували лише як ліки. До цих пір цей овоч цінується як ліки в народній медицині багатьох країн. Щоб морква не розгубила за зиму свої корисні речовини, її зберігають у ящиках із пересипанням коренеплодів сухим піском (пересипають пошарово).

Коренеплоди моркви містять до 15% цукру, є в них ще білки, каротин, вітаміни групи В.

Морква - випробуване полівітамінний і загальнозміцнюючий засіб, що рекомендується при захворюваннях серцево-судинної системи, хворобах шлунково-кишкового тракту, при розладах зору. Можна застосовувати як свіжий, так і консервований морквяний сік: у дозі 150-200 мл натще як проносне. Свіжий і консервований сік призначають як сечогінний, протизапальний та бактерицидний засіб при хворобах нирок, катарах верхніх дихальних шляхів, жовчно-кам'яної хвороби та порушеннях сольового обміну. Морквяним соком полощуть горло при ангінах і стоматитах. При ларингітах і бронхітах беруть свіжий морквяний сік навпіл з медом по 1 столовій ложці 4-5 разів на день. У всіх інших випадках сік приймають по 0,5-1 склянці на прийом. Зберігають сік на повітрі не більше 30 хв.

Як приготувати свіжий морквяний сік? Для цього коренеплоди миють, чистять, ще раз миють, натирають на дрібній тертці або пропускають через шатківницю з диском, у якого найдрібніші отвори. Протерту масу віджати через прокип'яченій мішечок з рідкісною канви. Отриманий сік розбавити на будь-яким соком з ягід (смородина, журавлина, брусниця) або додати на склянки соку скибочку лимона. Щоб краще засвоїти каротин, морквяний сік заїдають хлібом з маслом.

З насіння моркви випускають препарат даукарін, використовуваний при хронічній коронарної недостатності. Відвар насіння моркви можна застосовувати для розчинення каменів у жовчному міхурі і як глистогінний.

Відвар насіння отримують так. Три столові ложки насіння залити 3 склянками води. Парити не менше 6 год у духовці. Приймати гарячим по 1 склянці 3 рази на день.

© Чудо-город
Категорія: Для садівника | Додав: maluyserg (23.04.2011)
Переглядів: 1167 | Теги: користь моркви, морква, вітаміни | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
П`ятниця
17.05.2024
03:40

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповівдей: 22
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024