Мой заголовок
Вівторок, 30.04.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Для садівника

Сад у квітні
Багато неприємностей приносять садівникам хвороби дерев та кущів – парша, кучерявість листя персиків, моніліальний опік, клястероспороз, коккомікоз. Запобігаючи цим хворобам, треба висаджувати в саду стійкі сорти. Але не завжди такий сорт задовольняє потреби господаря, тому доводиться допомагати деревам подолати хворобу. Дійовим методом боротьби є обприскування саду 3% бордоською рідиною (300 г мідного купоросу + 300-400 г свіжогашеного вапна на 10 л води) на початку появи зеленого конусу, тобто, коли бруньки на деревах тільки починають розпускатися.

Мідний купорос розчиняють у 3-4 л теплої води в емальованому чи скляному посуді, а вапно – в 3-4 л води в іншій ємкості. Розчин купоросу вливають у вапняне молоко, ретельно перемішуючи, тоненьким струменем. Об’єм рідини доводять до 10 л і проціджують. Норма витрати робочої рідини на доросле дерево – 7-8 л, на молоде – 2-3 л. Обприскують у безвітряну погоду, починаючи із стовбура, а потім переходять на верхні та нижні гілки. Після обприскування дерева стають блакитними, тому обробка називається «блакитне обприскування». Краплини бордоської рідини під час опадів потрапляють на молоді пагони та листя, що виросли вже після обробки, створюючи захисну плівку, яка перешкоджає проростанню спор збудників хвороб.

На кущах смородини видаліть пагони, пошкоджені смородиновою склівкою та дуже збільшені бруньки, у яких оселився кліщ. Гусениці склівки живуть всередині пагонів, виїдаючи серцевину. Такі пагони мають суху верхівку, часто ламаються. Їх треба видалити до вильоту метеликів, що відбувається наприкінці цвітіння. Пошкоджені стебла вирізають біля самої основи, не залишаючи пенька.

Із штамбів молодих дерев знімають обв’язки, під деревами та кущами згрібають листя. У ньому зимували збудники багатьох хвороб, а також шкідники. Зібране листя – цінне добриво, тому його не спалюють, а компостують. Продовжують обрізку дерев. Суниці очищають від старого листя та квітконосів. На малині вирізають сухі пагони, видаляють слабкі, недорозвинуті. Видаляють і спалюють стебла, пошкоджені стебловою галицею (з характерними наростами). Залишені пагони підв’язують до шпалери чи кілків.
Категорія: Для садівника | Додав: maluyserg (21.04.2011)
Переглядів: 982 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Вівторок
30.04.2024
05:07

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Книги на сайті для скачування ?
Всього відповівдей: 17
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024