Мой заголовок
Вівторок, 30.04.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Для садівника

Секрети правильного поливу кімнатних рослин
Потреба рослини у воді визначається станом рослини й зовнішніми умовами, а також специфічними особливостями; будовою надземних органів, потужністю кореневої системи. Наприклад, рослини із соковитими, м’ясистими ...


Потреба рослини у воді визначається станом рослини й зовнішніми умовами, а також специфічними особливостями; будовою надземних органів, потужністю кореневої системи.

Наприклад, рослини із соковитими, м’ясистим листям (такі, як агава, алое й т.п.) менше потребують води, але рослини з великим листям, які іноді потрібно поливати два рази в день.

Для цибулинних рослин шкідливий надлишок вологи. Найкраще поливати їх, направляючи струмінь води не на цибулину, а ближче до стінок горщика, або поливати з піддона.

Рідше треба поливати:

— рослини, що перебувають у періоді спокою,

— рослини з невеликою кількістю листів,

— рослини із соковитими м’ясистими листами,

— рослини з невеликою кореневою системою, особливо якщо коріння постраждало від шкідників, хвороб або внаслідок неправильного догляду,

— рослини в непористому посуді (пластмаса, метал і.т. п.),

— рослини, що перебувають у прохолодному або вологому приміщенні,

— якщо у горщику немає дренажних отворів,

— якщо улітку настає дощова погода.

Земля в горщиках кімнатних рослин повинна перебувати в помірно вологому стані. Не можна допускати різких переходів від недоліку вологи до її надлишку. Це значить, що полив повинен бути регулярним і рівномірним.

У літні й зимові періоди вологість повітря в наших квартирах може зменшуватися більш ніж на 50%. А це важко переноситься більшістю рослин.

Щоб допомогти їм перенести важкий період, потрібно обприскувати вранці листя рослин так, щоб до вечора листя просохло. А квітки, що розкрилися, треба оберігати від влучення води, щоб їх не ушкодити.

Можна ставити горщики на залиті водою гальку або керамзит широкі піддони, що заповнюють. Підвищиться вологість, якщо у зимовий період розставляти на батареї банки з водою, розвішувати мокрі рушники.

Але вологість повітря повинна бути прямо пропорційна температурі; чим вище температура, тем вище вологість. Якщо в приміщенні температура знижується, то потрібно й зниження рівня вологості.

Потрібно враховувати ще цілий ряд факторів, щоб визначити, чи повинен бути полив більше або менше.

Але будь-яке порушення режиму поливу, якості води, її температури, неминуче позначиться на рослині. Особливо чутлива рослина може загинути, наприклад, від поливу холодною водою.

Є безліч тонкощів гарного й правильного поливу кімнатних рослин. Поради досвідчених квіткарів допоможуть вам не робити помилок по догляду за вашим домашнім квітником.

Корисні ради:

— Якщо земля в горщику занадто пересохнула, потрібно поставити горщик повністю на якийсь час (5-10 хв) у теплу воду (25-30° З), потім дайте воді стекти на піддон і злийте її.

— Для поливання болотних рослин (калла або циперус) квітковий горщик потрібно поставити на лист із водою, і туди же помістити пляшку з водою, перевернену догори дном. Край горлечка пляшки встановіть на поверхні води. Перекинута пляшка увесь час тримає воду в листі на одному рівні.

— Вода, що залишилась від варіння картоплі, містить крохмаль, що сприяє росту рослин. Однак рослини можна поливати нею лише в тому випадку, якщо воду не солили!

— Відстояна мінеральна вода ( тобто вода без газу) діє на кімнатні рослини, як добриво.

— Бажано поливати рослини вранці, щоб до вечора вода повністю вбралася.

— Найніжніші частини рослини — квітки, і їх ніколи не треба намочувати при поливі.

— Якщо ви використовуєте холодну воду, щоб уникнути ушкодження й шоку рослини, не допускайте влучення води на листя.

— Воду з підвищеним вмістом твердих речовин можна очистити за допомогою відповідної апаратури або систем, фільтрів.

— Якщо в рослини обпадають бутони, підвищіть вологість повітря, поливайте рослину частіше, поставте її в більш світле місце. Можливо, ви переставили рослину або на ній поселилися шкідники.

— Рясного поливу вимагає більшість тропічних рослин з тонким ніжним листям (аллоказія, бегонія, фіттонія, геліотроп), а також деякі рослини зі шкірястим листям (лимон, фікус, олеандр, плющ).

— Якщо рослина не терпить застою води в корінні або погано переносить надлишок вологи в ґрунті, то подбайте про гарний дренаж і після поливу зливайте воду з піддона або тарілочки, на якій знаходиться горщик.

— При досить постійних температурах полив проводиться в певному режимі; через день навесні, щодня — через день улітку, через два дні восени, раз у тиждень узимку. "
Категорія: Для садівника | Додав: maluyserg (22.04.2011)
Переглядів: 964 | Теги: Полив, поливання, рослини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Вівторок
30.04.2024
03:28

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповівдей: 22
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024