Мой заголовок
Середа, 01.05.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Для садівника

Вирощування однорічних саджанців
Вирощування однорічних саджанців

Швидко отримати високі врожаї можна завдяки щепленню на вегетативних підщепах. Для отримання низькорослих яблунь найкраще підходить парадізка краснолістная Будаговского. Але щеплення на вегетативних підщепах має і негативні сторони, зокрема, у деяких підщеп слабка так звана якірного, тобто скріплення коренів підщепи з грунтом, через що дорослі дерева з урожаєм після дощу з вітром можуть бути повалені на землю. Щоб цього не вийшло, біля кожного дерева треба ставити кол або уздовж ряду натягувати дріт, до якої підв'язують кожне дерево.

Для посилення якірної корисно замість осінньої окулірування навесні прищеплювати на висоті 25-30 см копуліровці, а наступної весни висаджувати однолітки, заглиблюючи саджанці в землю до місця щеплення. Високої щепленням черешком досягається те, що після посадки саджанця на місце створюється велика стійкість плодового дерева за рахунок додаткової освіти коренів з заглибленої частини підщепи (рис. 17).

Рис. 17. Одержання карликових дерев яблуні
за допомогою щеплення:
1 - щеплення навесні черешком на карликову підщепу культурного сорту;

2 - втечу з прищепленого черешка;
3-заглиблення однорічного саджанця для отримання додаткових коренів;

4 - щеплення на насіннєвої підщепи краснолістной парадізкі для посилення
стійкості кореневої системи;
5 - щеплення культурного сорту на наступний рік навесні;
6 - заглиблення вставки (для середньої смуги Росії);
7 - отримання взимку подвійний щепленням карликового дерева


Велику якірної плодових дерев з карликовим зростанням надає також щеплення зі вставкою. При цьому способі процес вирощування однолітки розтягується на два роки. На першому етапі насіннєвий підщепа окулірують у звичайні терміни ниркою підщепи парадізкі краснолістной (можна прищепити і черешком навесні). На наступний рік на висоті 15-18 см на вирослому з окулірування втечу парадізкі краснолістной Будаговского прищеплюють черешком потрібний сорт. Ця проміжна вставка довжиною 15-18 см стримує зростання прищепленого дерева - воно виходить карликовим. Надалі в районах з несуровимі зимами вставку можна при посадці дерева не заглиблювати, а в районах з суворими зимами треба або заглиблювати до щеплення або при суворому, безсніжні початку зими вставку захищати від морозу підгортанням землею, торфом, тирсою та ін
Плодові дерева, щеплені на вегетативних підщепах, вимагають більш частих поливів і кращого добрива, ніж на насіннєвих підщепах, у яких коріння йдуть у землю більш глибоко.

Вирощування дворічних саджанців

Зазвичай плодовий сад садять двулетними деревами, вирощеними в розсаднику. Щоб з однолітки виростити дворічний саджанець з кроною, готової для посадки в сад, однолітка рано навесні обрізають: сильнорослий підщепа зі штамбом 70-80 см - на висоті 100-120 см від землі, карликові та напівкарликові дерева зі штамбом 40-50 см - на висоті 80-100 см над найближчій ниркою (рис. 18).


Рис. 18. Вирощування щепленого матеріалу:
1 - підв'язка окулянта до шипу;
2 - обрізка однорічного саджанця на крону (ліворуч - неразвегвленний,
праворуч-розгалужений);
3 - ярусна пятісучная крона дворічної саджанця;
4 - розріджено-ярусна крона (двулетка яблуні з двома ярусами сучків);

5 - відтяжка вертикально розташованих сучків на початку росту шнуром;

6 - те ж, пристосуванням з мідного дроту

Систем формування крон існує декілька, найбільш застосовувані - ярусна і зміни-лідерних. Крона складається з чотирьох-п'яти бічних гілок, всі нижні пагони при зростанні після четвертого-п'ятого аркуша прищипують і вирізують разом з шипом дичка на початку серпня на кільце. Втеча продовження, або лідер, повинен мати вертикальне положення - це вісь дерева, на якій будуть утворюватися нові скелетні гілки. Так званих конкурентів, які виростають з наступної за втечею продовження нирки спочатку прищипують над четвертим-п'ятим аркушем, а потім, на початку серпня, вирізують на кільце. Інші пагони, схильні до вертикального росту, коли вони одревеснеют, відгинають за допомогою пристосувань з мідного дроту або відтягують мотузкою. Втеча продовження повинен бути завжди вища від бічних скелетних гілок.

Щоб уберегти плодові дерева від загибелі в суворі зими, їх прищеплюють на штамба-і скелетообразователі. Сорт, який використовується як штамба-і скелетообразователя, повинен бути зимостійким, сильнорослих, щоб однолітка можна було кронувати на потрібній висоті, з міцним кістяком крони, яка витримувала б велике навантаження врожаю, з міцними кутами (60-70 °) відходження скелетних гілок, володіти хорошою сумісністю з прищепою.
Всім цим вимогам для яблуні відповідає сорт Шаропай, а для груші - Тема. Шаропай добре сумісний навіть з сортами-індикаторами - папіровка і Бабуся, відрізняються поганою сумісністю з деякими підщепами. В якості підщепи для вирощування штамба-і скелетообразователя для яблуні краще використовувати сіянці Антонівки звичайної. На цей сіянець окуліруванням влітку або ручкою навесні прищеплюють Шаропай. Після того як буде отримана однолітка, прищеплена Шаропаем, на висоті 110-130 см прищеплюють потрібний сорт (рис. 19). Така висота захистить від низьких температур на поверхні грунту. Надалі крона буде утворена з прищепленого черешка. Для підвищення зимостійкості штамбообразователя виникають на штамбі пагони перші два-три роки не треба вирізати, а тільки прищипувати над п'ятим-шостим листом і лише після двох-трьох років плодоношення вирізати на кільце.


Рис. 19. Вирощування яблуні і груші на штамба-
і скелетообразователях:
1 - вирощування на штамбі однорічного саджанця;
2 - перещеплення скелета крони двох-трирічного саджанця

Для отримання скелетообразователя можна перещеплювати скелет крони сорти Шаропай двома способами. На однолітка цього сорту так само, як і при отриманні штамбообразователя, прищеплюють держак на висоті 110-130 см потрібного сорту. У цей же рік нижче прищепленого черешка з нирок з'являються пагони, що утворюють крону, яку перещеплювати на наступний рік. На двулетке сорти Шаропай на наступний рік після посадки перещеплювати як втеча продовження, так і всі скелетні гілки (три-чотири) на відстані 30-50 см від стовбура центрального провідника, зверху втечі. Прищеплювати краще черешком з шістьма нирками, приріст в перший рік буде менше, кінцева нирка швидше оформляється, і дерево краще готується до зими. Збільшення числа нирок на черешку сприяє збільшенню врожайності.
Пагони, які виявилися неперепрівітимі на штамбі скелетообразователя, видаляти не потрібно, не слід вирізати їх і при посадці в сад. Видаляють тільки так звані конкуренти, тобто пагони, що виникають нижче втечі продовження з кутом відходження менше 40 °, інші вкорочують, прищипують, пригинають і тільки після двох-трьох років плодоношення вирізують на кільце. Грушу на штамба-і скелетообразователе вирощують аналогічним способом.

За виданням: Камендровскій Євген Михайлович,
Щеплення і перещеплення плодових дерев.
Категорія: Для садівника | Додав: maluyserg (28.04.2011)
Переглядів: 4081 | Теги: дерева, саджанці | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Середа
01.05.2024
12:18

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Книги на сайті для скачування ?
Всього відповівдей: 17
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024