Мой заголовок
Четвер, 02.05.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Для садівника

Захищений грунт, вирощування ранніх овочів
Захищений грунт, вирощування ранніх овочів

Скільки б теплих днів в році не відпускала нам природа, навіть у південних краях, завжди хочеться мати свіжі овочі навесні як можна раніше, восени - продовжити цей період як можна довше. Наближається весна ... Вже в лютому тривалість світлового дня помітно збільшується, сонце світить яскравіше, його інтенсивності цілком достатньо, щоб забезпечити нормальний ріст рослин більшості овочевих культур. Але необхідні ще й інші чинники, в першу чергу - тепло. Для того, щоб створити необхідний температурний режим, існують різні пристосування (парники, теплиці тощо), що дозволяють вирощувати вітамінну продукцію в ранні терміни, так як саме в цей період вона особливо цінна для організму людини (весняний авітаміноз).
У деяких північних містах велике поширення стали отримувати т.зв. "Віконні" культури овочів. Умільці навчилися на підвіконнях і утеплених балконах вирощувати круглий рік огірки та томати (з'явилися навіть спеціальні сорти та гібриди), не кажучи вже про зеленних високовітамінних культурах. Проте можливості цієї технології обмежені невеликими площами - чи багато рослин розмістиш на підвіконні? Тому ми не будемо розглядати подробиці і секрети цієї технології, а відсилаємо допитливих до спеціальної літератури. У нашому випадку цей метод може бути використаний тільки для отримання розсади або пророщування картоплі для ранньої культури. Іншим напрямком є використання спеціальних пристосувань, об'єднаних загальною назвою "захищений грунт".

Все розмаїття видів захищеного грунту ділять на 3 категорії:
- утеплений грунт ;
- парники ;
- теплиці ;

У першу категорію включаються різноманітні малогабаритні пристосування для тимчасового захисту рослин від впливу низьких температур восени або в ранньовесняний період. Це можуть бути різні тунелі, ковпаки з каркасом з дерева або металу, вкриті полімерною плівкою. Це може бути посів у борозни між двома гребенями, які потім вкриваються склом або плівкою, натягнутою на спеціальний чотирикутний каркас. Використовують такі споруди також для продовження періоду вегетації (плодоношення) деяких овочевих культур (томатів, капусти, зеленних культур та ін, іноді на 20-30 днів) в осінній період.
У ранньовесняний період їх використовують для отримання ранніх сходів овочів, вирощування ранньої розсади для подальшої посадки її у відкритий грунт. У цих випадках можна одержати врожай на 7-25 днів раніше звичайних термінів. Більш того, врожайність таких культур істотно підвищується.
Існує величезна різноманітність пристосувань, придуманих умільцями, метою яких є захист рослин від поздневесенніх і раннеосенніх заморозків:
Індивідуальні ковпаки. Використовують зазвичай для захисту рослин від слабких (до - 5 ... 6 ° С) і нетривалих заморозків. Конструкції різноманітні, але в основному вони виготовлені з металу або дерева, покритих полімерною плівкою колоколообразной або циліндричної форми. Чим більший об'єм повітря поміщений під ковпаки, тим повільніше він остигає під час нічних заморозків.
Каркаси змінної висоти виготовляють з дроту діаметром 6-8 мм. Кінці дротяних дужок прив'язують до дерев'яних кілочків, вбитих в грунт на глибину 30 см. Висота дуги повинна бути не менше 40-50 см. Вони встановлюються один від одного на відстані 80-90 см. Якщо вирощується високоросла культура (томати, огірки та ін ), то, у міру росту рослини, дротові дужки переміщаються вгору по дерев'яних кілочків, збільшуючи висоту споруди.
Встановивши каркас і добре прогрів грунт, виробляють посів (посадку) овочевої культури. Використовується така конструкція при вирощуванні ранньої продукції просапних культур (кавуни, диня, розсада томатів, огірків, баклажанів та ін.)
Вкриті гряди (поглиблені і на гребенях). Це найбільш дешевий спосіб, що не вимагає великих витрат дефіцитних матеріалів при вирощуванні ранньої продукції. Копають траншею шириною 20-30 см і глибиною 12 -15 см і довільної довжини. Після посіву або висадки розсади її вкривають плівкою або листами скла. Напрямок траншеї - із заходу на схід.
Теж саме, можна зробити над поверхнею грунту, для чого з осені влаштовують "двогорбий" гребінь. Причому "горб" з північного боку має бути вище на 4-5 см. Весною гребінь підготовляють, і в поглиблення між "горбами" виробляють посів або посадку розсади, а потім його закривають листами скла або полімерною плівкою.
Плівчасті укриття. Матеріалом для них служить полімерна плівка шириною 120-150 см, а опорою - дуги з дроту або прутів d = 6-7 мм. Замість них можна використовувати переносні дерев'яні або металеві каркаси. Довжина тунелів, як правило, відповідає довжині рядка сходів або розсади. Використовуються практично для будь-яких просапних культур.
Категорія: Для садівника | Додав: maluyserg (21.04.2011)
Переглядів: 1225 | Теги: Захищений грунт, овочів, вирощування | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Четвер
02.05.2024
16:48

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповівдей: 22
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024