Мой заголовок
Середа, 01.05.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Для садівника

Захист рослин.
Для боротьби з шкідниками і хворобами овочевих культур використовують деякі дикорослі і культурні рослини, які мають інсектицидні властивості. Як правило, з них роблять настої і відвари, якими обробляють рослини, або висаджують поряд з грядками.Наприклад якщо між грядками капусти, томатів, картоплі та інших овочів зростає цибуля, часник, календула, настурція, цикорій, то багато шкідників взагалі не з'являються. Настої і відвари з цих рослин або зовсім нешкідливі для людей, тварин і корисних комах, або менш небезпечні в порівнянні з деякими хімічними препаратами.Вони ж згубно діють на шкідників та збудників хвороб.
Народні засоби захисту рослин від шкідників



Здавна любителі квітів і городніх культур застосовували народні засоби захисту рослин . Вони дешеві, прості в приготуванні і менш шкідливі для людини і тварин. Ось ряд рекомендацій щодо їх приготування і застосування.

Проти попелиць використовують настій тютюну (і його відходів), а також квіток і листя ромашки. 1 кг висушених (або 3 кг зелених) подрібнених квіток і листя ромашки заливають 10 л гарячої (60 - 70 °) води, настоюють 12-14 годин, а потім проціджують. Для обприскування на 10 л води беруть 2 л настою і додають в нього 20-30 г мила.
1 кг тютюнової крихти заливають 10 л гарячої води (60 - 70 °) і витримують добу, потім відціджують і розводять в 2-2,5 рази водою.

Для захисту рослин від попелиці застосовують також відвар деревної золи: 300 г золи просівають, заливають окропом і кип'ятять 20 хв., Потім дають відстоятися, проціджують, доливають 10 л води і проводять обприскування.
Для захисту від попелиць, медяниць і плодових кліщів також відвар гірчака рожевого. Стебла гірчака треба заготовляти в період цвітіння рослин. На 10 л води беруть 1 кг подрібнених сухих стебел, кип'ятять 30 хвилин. Відвару дають відстоятися, потім проціджують і додають 20-30 г мила для кращого прилипання.

Хороші результати в боротьбі проти попелиць, медяниць і плодових кліщів дає також настій з лушпиння цибулі й часнику.150-200 г цибулевої і часниковою лушпиння заливають 10 л води і настоюють 4 - 5 днів, потім проціджують і обприскують.
Дуже ефективним визнаний розчин часнику. На 10 л води беруть 200-300 г часнику, пропущеного через м'ясорубку, і обприскують.


Хороший ефект проти гусениць листогризів дає розчин з полину. Полин збирають у період цвітіння, злегка просушують. 1 кг подрібненої маси кип'ятять у невеликій кількості води (500 - 400 г) десять - п'ятнадцять хвилин, охолоджують, проціджують, доливають воду до 10 л і використовують.

Рослини для приготування відварів можна приготувати завчасно, краще це робити в період цвітіння. Трави зв'язують у невеликі снопики і підвішують їх на горищі в добре провітрюваному місці, щоб вони не запрівали. Можна стебла і листя подрібнити і висушити в тіні, а потім скласти в паперові мішки і зберігати їх до наступного року.
Обприскувати рослини відварами і настоями ми рекомендуємо два - три, а за необхідності і чотири рази з інтервалом 10-15 днів
Всі ці склади та відвари для захисту рослин краще використовувати в день приготування, інакше вони втратять токсичність. Доцільніше застосовувати їх у вечірні години - на сонці вони швидко руйнуються.Рекомендовані речовини нешкідливі для корисних комах, людей і тварин. Однак при роботі потрібно намагатися, щоб не потрапляли в очі і рот.
Категорія: Для садівника | Додав: maluyserg (23.06.2011)
Переглядів: 1479 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Середа
01.05.2024
02:40

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповівдей: 22
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024