Мой заголовок
Четвер, 21.11.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Лікарські трави

Лікарська рослина «кропива дводомна»
Лікарська рослина «кропива дводомна»
Кропива дводомна є широко поширеним багаторічним рослиною, яка може досягти у висоту від 30 до 150 см. Листя кропиви досить великі і зубчасті. Коренева система потужна повзуча. Квіти непоказний, а стебло чотиригранної структури. Стебла і листя кропиви дводомної мають пекучі волоски, які при дотику зі шкірою починають виділяти мурашину кислоту, викликаючи незначний і швидко проходить дратівливий процес з можливою появою пухирів. Період цвітіння цієї рослини припадає на червень-жовтень місяць. Кропива є бур'янистих рослин, яке можна зустріти на пустирях, по узбіччях доріг, на лісових галявинах і ярах, а так само поблизу жител. Жалка кропива відрізняється від дводомної меншими розмірами, але її дію у момент дотику є аналогічним. У медицині застосовується практично всю рослину. Своє застосування знаходять і кореневища, і листя, і насіння.

Збір і заготівля
Збирати кропиву потрібно під час її цвітіння. Збирають всі частини рослини, при цьому використовуючи захисні рукавички. Сушиться ця рослина в тінистих місцях з гарним провітрюванням. Після висушування стебла відокремлюють від листя. Кореневищ кропиви викопують по весні або вже восени, очищаючи їх від землі, але не вимиваючи водою. Висушують їх у спеціальних сушарках з штучним підігрівом або на відкритому повітрі. При висушуванні температура повітря повинна бути не більше 40 °С.

Лікувальні властивості і застосування
У кропиві є цілий комплекс вітамін: С, В2, К і каротин. Вона містить велику кількість флавоноїдів, дубильних і алкалоідоподобних речовин, а так само мурашину, паркумаровую і кавову кислоту. До складу цієї рослини входять і фітонциди, а так само холін, залізо, марганець, хром і мідь. У кореневищах є гліколіз, стирол. Ці діючі речовини мають протизапальну властивість. Кропива застосовується як вітаміновмісні засіб. Вона дратує шкіру і зупиняє незначні кровотечі.

Кропив'яні листя часто використовують як добавку в чайні суміші, призначені для проносного дії, лікування шлунку та збагачення організму вітамінами.

Кропив'яний відвар рекомендують приймати для лікування хронічної або гострої хвороби печінки, а так само жовчовивідних шляхів і жовчнокам'яної захворювання, і при лікуванні хронічного запору. Деякі джерела стверджують про те, що препарати з кропиви нормалізують процес обміну речовин.

Це рослини в народній медицині використовується при захворюваннях нирок та порушеннях в сечовому міхурі. Її застосовують при подагрі, недокрів'ї та туберкульозі легенів. Вона є загальнозміцнюючим засобом.



Дія активних речовин кропиви позитивно впливає на організм при аденомі простати, а так само покращує відтік сечі. Як кровоспинний засіб кропиву використовують при геморої і після родової атонії матки. Вона посилює її скорочення, стимулюючи кровотворну функцію.

Для зовнішнього застосування її використовують у вигляді компрессов.Свежая трава в компресії виліковує ревматизм і біль у суглобах. Її використовують і в косметичних цілях. За допомогою кропиви усувають лупа, відновлюють структуру волосся і застосовують як тонізуючий засіб для млявою шкіри. При випаданні волосся кропива покращує і прискорює процес зростання нового волосся. Жалка кропива приймається в гомеопатії для лікування захворювань шкіри, загоєння опіків і при ревматизмі. Сік з свіжого листя кропиви використовують для лікування виразок шлунку, а зацукровані кореневища приймають при старечому кашлі.

Побічну дію та протипоказання
Кропива має властивість посилення маткових скорочень у жінок, тому її не варто приймати під час перебігу вагітності, особливо в період останнього триместру. Не рекомендується використовувати кропиву в лікарських цілях і в разі набряків і застою рідин при гострих серцевих і нирковою недостатністю. Нещодавно стало відомо про те, що кропива може згущувати кров, тому її не рекомендують приймати людям, у яких можливо тромбоутворення і тим, у кого є проблеми з серцем, а так само при атеросклерозі, коли звужуються кровоносні судини.
Категорія: Лікарські трави | Додав: maluyserg (28.04.2011)
Переглядів: 6036 | Коментарі: 2 | Теги: лікарські трави, кропива | Рейтинг: 3.8/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Четвер
21.11.2024
16:22

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Книги на сайті для скачування ?
Всього відповівдей: 17
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024