Мати-й-мачуха Мати-й-мачуха є багаторічна трав'яниста рослина з золотисто-жовтим забарвленням квіток. Ця рослина має примітні зовнішні риси, за якими його запросто можна відрізнити від інших. Його листя у верхній частині гладкі, а в нижній - оксамитові. Це і є відмінною рисою даного лікарської рослини.
Збір і заготівля Рослина любить глинисту вологий грунт. Вона виростає по берегах річок, біля струмків і криниць. Її можна зустріти біля парканів та огорож. У таких умовах збір мати-й-мачухи не рекомендується, тому що на ній може бути багато бруду та пилу. Не варто збирати цю рослину і поблизу залізничних колій.
Період цвітіння мати-й-мачухи починається з квітня-травня місяця. Збір квітів здійснюється саме в цей час, в сонячні дні ближче до обіду. Після того, як ви зібрали лікарська рослина, його потрібно буде гарненько просушити і скласти для зберігання. Найчастіше в якості лікувального сировини мати-й-мачухи використовуються її листя, в окремих випадках квіти.
Лікувальні властивості і застосування Ця рослина є відмінним лікувальним засобом. Його використовують при хворобах системи дихання, захворюваннях шлункового тракту та нирок, а так само для лікування коклюшу та діатезу. Відвар на основі листя мати-й-мачухи застосовують для поліпшення зору, підвищення імунітету. Ця рослина використовується як антисептичного засобу, а настій з нього разом з кропивою вживають для боротьби з випаданням волосся.
Найчастіше для відвару і використовуються листя і квіти цієї рослини. Для його приготування необхідно взяти подрібнені квітки й листи і залити їх окропом. На одну склянку окропу береться чотири ложки сировини мати-й-мачухи. Настоюють його протягом півгодини і п'ють по 1/3 склянки чотири рази на день.
Побічну дію та протипоказання Те, що ця рослина володіє цілющою дією, не робить його нешкідливим. Якщо ви вирішили використовувати мати-й-мачуху в лікувальних цілях, то вам варто бути дуже обережним. Не варто вживати мамам, що годують, а так само дітям, які не досягли дворічного віку. Кошти з мати-й-мачухи не рекомендуються до вживання людям, що страждають алкоголізмом і хворобою печінки. Курс лікування цією рослиною не повинен займати тривалий час. Допустима норма 2-3 тижні. В інших випадках у людини може з'явитися побічна дія у вигляді нудоти, підвищеної температури, болі в області живота і діареї.
Рецепти настоянок та відварів з мати-й-мачухи Свіжий сік з листя цього лікарського рослини отримують в травні або червні. Листя попередньо промиваються і обливають окропом, а потім пропускаються через м'ясорубку і віджимаються. Отриманий сік необхідно розвести водою у співвідношенні 1:1 і прокип'ятити протягом 3 хвилин. П'ють його по одній столовій ложці три рази на день після прийому їжі. Курс лікування соком мати-й-мачухи становить 7-10 днів.
Якщо ви бажаєте приготувати спиртову настоянку, то для її приготування вам знадобляться свіжі квіти мати-й-мачухи і спирт або горілка у рівній кількості. Вміст настоюється протягом тижня в темному приміщенні. Її п'ють по 35-40 крапель перед прийомом їжі.
Якщо ваша дитина страждає хронічним запаленням мигдаликів, то в таких випадках спробуйте приготувати суміш із свіжого листя мати-й-мачухи, цибулі та вина. Свіже листя потрібно ретельно промити і подрібнити до отримання соку. Вичавлений сік змішайте з цибульним соком і червоним вином або розведеним коньяком (1 ст. Ложка коньяку на ½ склянки води). Вміст охолоджують в морозильній камері, а перед прийомом збовтують. Дитина повинна приймати таку суміш по три рази кожен день. Одну столову ложку такої суміші розводять трьома ложками кип'яченої води і приймають перед прийомом їжі.
Щоб вилікувати ангіну потрібно взяти столову ложку сухої сировини мати-й-мачухи і залити його однією склянкою киплячої води. Після цього вміст настоюється на киплячій водяній бані протягом півгодини, а потім охолоджують і проціджують. Такий відвар використовується для полоскання горла три рази на день.