Мой заголовок
Четвер, 21.11.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Лікарські трави

Подорожник
Лікарська рослина «подорожник»
Подорожник є широко відомим трав'яниста рослина сімейства подорожнікових. Найчастіше ця рослина виростає до 70 см у висоту. Його листя цілокраї, широкояйцеподібні форми збираються в прикореневі розетки. Вони мають 3-9 довгасті дугоподібні жилки і широкі черешки. Суцвіття у подорожника представлена великою густим колосом з буруватими квіточками. Цвіте подорожник в травні-червні місяці, а плоди дозрівають в період початку червня по вересень.

Збір і заготівля
Ця рослина росте практично скрізь, крім північних областей. Так де ж краще збирати подорожник? Не дивлячись на те, що ця рослина поширена скрізь, його збір повинен здійснюватися на полях, луках, поблизу річок, але не на території міста, де багато пилу. Його не варто збирати і поблизу доріг та залізничних шляхів. Подорожник можна вирощувати самостійно. Цей варіант найбільш зручний і оптимальний. Висаджують його за допомогою насіння. На присадибній ділянці можна виділити невелику ділянку для посадки, цілком вистачити 1-3 квадратних метрів. Сіється ця рослина на початку осені в викопану і ретельно розпушування землі. Насіння засипаються тонким шаром землі або тирсою, товщина яких не повинна перевищувати трьох сантиметрів. Листя подорожника збирають по весні в період цвітіння або у розпалі осені.

Лікувальні властивості і застосування
Листя цієї рослини у своєму складі мають глікозид аукубін, гіркоти та дубильні речовини, емульсін, каротин, алкалоїди, інвертін, сапонін, смоли, нікотинову, аскорбінову кислоти, велика кількість калію. У його зміст так само є вітамін С, К, фітонциди, лимонна і аскорбінова кислота, оленина, фактор Т, завдяки якому збільшується згортання крові.

Листя, а так само сік з подорожника, настої і екстракти на основі цієї рослини є ранозагоювальними, кровоспинними, відхаркувальну та гіпотензивними засобами. Екстракти з листя подорожника на воді або спирті використовують при гострих виразкових хворобах. У листі рослини міститься безліч діючих речовин, які надають антіязвенний ефект і нормалізують обмін холестерину. Подорожніковий сік знімає запальні процеси і очищає поверхню рани від можливого гною.

Препарати на основі подорожника рекомендують застосовувати при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Відвар з цієї рослини надає позитивну дію при диспепсії і дизентерії. Подорожніковий сік застосовують при лікуванні хронічних колітів, гастриту, ентероколіту і т.п. Настій з листям цього лікарського рослини призначають, як засіб для відхаркування при бронхітах, пневмонії та туберкульоз.

Для зовнішнього застосування подорожник використовується для компресів при лікуванні фурункулів та інших шкірних захворювань, після щеплення і різних запальних процесів на шкірі, а так само після бджолиних укусів і інших укусів комах. У традиційній медицині подорожник найчастіше використовується у вигляді компресів при лікуванні онкологічних пухлин, а всередину препарати на його основі приймаються при раку легенів і шлунку. Екстракт на основі кореневищ подорожника рекомендують приймати при лихоманці, туберкульозному кашлі, укусах комах і змій. Його використовують і як болезаспокійливий засіб і як профілактичний засіб, попереджає виникнення пухлин.

Побічну дію та протипоказання
Прийом препаратів на основі подорожника протипоказаний людям, які страждають на виразкові хвороби шлунка з можливим підвищенням рівня кислотності. Не рекомендується їх приймати і при гіперацидні гастритах і можливої схильністю до утворення тромбів.

Рецепти відварів і настойок на основі подорожника
Настій на основі листя цієї рослини посилює роботу епітелію дихальних шляхів. Він так само збільшує виділення слизу і її евакуацію в бронхіальних залозах. Такий настій приймають як відхаркувальний засіб для зменшення кашлю. Для його приготування візьміть одну столову ложку сировини подорожника і залийте його однією склянкою киплячої води. Наполягайте вміст протягом 15 хвилин, а потім процідіть. Приймається настій по півсклянки тричі на день до прийому їжі.

Для приготування відвару беруть дві столові ложки висушеного і подрібненого сировини подорожника і заливають його 0,5 л киплячої води, а потім кип'ятять на маленькому вогні протягом 15 хвилин, потім настоюють протягом години і проціджують. Відвар випивають по півсклянки на день при захворюванні дихальних органів як відхаркувальний засіб.
Категорія: Лікарські трави | Додав: maluyserg (28.04.2011)
Переглядів: 3448 | Теги: подорожник, лікарські трави | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Четвер
21.11.2024
15:41

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповівдей: 22
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Створено © 2024