Мой заголовок
Четвер, 21.11.2024
Вітаю ВасГість| RSS


Головна| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашого села [15]
Історія Майорщини [3]
Для садівника [48]
Лікарські трави [41]
Відео [11]
Міні-чат
200
Кнопки
Наші друзі

________________________ ________________________
Наша кнопка



Головна » Статті » Лікарські трави

Золотий вус
Лікарська рослина «золотий вус»
Золотий вус є великим трав'янистим рослиною, який виростає у висоту в один метр. У народі його ще називають каллізіей запашної. Пагони цієї рослини бувають двох типів - горизонтальні і прямостоячі. Листя каллізіі в довжині сягають близько 30 см, а у ширині приблизно 5-6 см. Розташовані вони по черзі. Основи листя щільно прилягають до стебла. Зовнішнім виглядом паростки цього рослини нагадують пагони кукурудзи. Пагони горизонтального типу представлені довгими відростками, які складаються з колінець або суставчіков. На кінцях таких відростків, або ж вусів, розташовані маленькі листяні розетки, завдяки яким рослина розмножується. Листя каллізіі запашної мають яскраво-зелене забарвлення, а в нижній частині рослини вони мають сіреневатий відлив, колір суставчіков - ніжно-фіолетовий.

Розмноження та догляд
Цвітіння золотого вуса в домашніх умовах відбувається вкрай рідко, але зате розмноження і вирощування вдається легко і просто. Ця рослина теплолюбна, любить світло, але без потрапляння прямих сонячних променів. Якщо йому буде недостатньо освітлення, то його листя почнуть витягатися вгору і тьмяніти. Якщо ви виберете для колізії місце з гарним освітленням, то її колір стане темно-фіолетовим. Це лікарська рослина не любить перестановки місць, так як в цьому випадку можливі перепади освітлення. Тому якщо у вас звільнилося більш придатне місце для золотого вуса, то перестановку здійснювати треба плавно, поступово пересуваючи рослина. Найбільш відповідна температура для золотого вуса коливається від 22-25 ° С. Якщо ваше лікарська рослина знаходиться в прохолодному місці, то в такому разі, його потрібно ретельно поливати, що б каллізія не скинула листя і не впала в стан сплячки.

Щоб повітря надходило до коріння в необхідній кількості, краще вибирати горщики для вирощування із широким дном, в яке бажано покласти дренаж. Так як корені цього лікарської рослини мають властивість швидко розростатися, то пересаджуючи рослини необхідно використовувати горщик трохи більше, ніж той, що був раніше. Каллізія запашна дуже любить вологу. Вона вимагає частого поливу і обприскування, не допускаючи пересихання грунту. Її необхідно підгодовувати мінеральними добавками по весні, а в літній та осінній період добрива вносять не більш ніж один раз на тиждень, а взимку - два рази на місяць. Намагайтеся чергувати мінеральні та органічні добавки. Розмножується золотий вус верхівковими частинами вусів. Черешки зрізують на кілька суставчіков нижче метелочкі, а потім їх занурюють у воду. У грунт рослину можна висаджувати через тиждень, коли в ньому з'являться корені.

Збір і заготівля
Для того, щоб отримати від рослини максимум користі як цілющого засобу, заготовлювати золотий вус необхідно належним чином. Зрізаючи вуса і стебло каллізіі запашної, потрібно її покласти в поліетиленовий пакет і на два тижні помістити в холодильну камеру з температурою до 3 ° С. Листя рослини використовують для виготовлення лікарських препаратів після триденного перебування в холодильнику.

Способи застосування
Золотий вус є ефективним засобом від багатьох недуг. Цілюща дія цієї рослини унікально. З його допомогою виліковують багато невиліковні хвороби. Золотий з застосовують у багатьох випадках. Вона сприятливо впливає на кровоносну, травну і дихальну систему. Діючі речовини золотого вуса стимулюють імунну систему, забезпечують посилення роботи клітин-кілерів, які борються з патогенною мікрофлорою. Цілюща дія цієї рослини усуває біль, нормалізує роботу підшлункової залози, надниркових кори і селезінки. За допомогою каллізіі запашної усувають запальні процеси у жовчному міхурі і в жовчовивідних шляхах, а так само в шлунку і тонкому кіщечніке. До всього іншого її активні елементи нормалізують кислотно-лужний баланс в шлунково-кишковому тракті, при цьому з організму виводяться шлаки багаторічні.

Золотий вус використовують як засіб від хронічного панкреатиту, туберкульозних захворювань і цукрового діабету. Цим рослиною виліковують поліпи, фіброми, лейкози, міоми і рак. Її приймають при лікуванні бронхіальної астми. Доведено так само сприятливу дію цього лікарського рослини на щитовидну залозу. Сік із золотого вуса є відмінним бактерицидним і ранозагоювальну засобом, який виліковує захворювання шкіри: лишай, виразки, опіки й рани. Його застосовують і для лікування атеросклерозу, подагри, ревматизмі, пародонтозі, пневмонії. Каллізію використовують і при порушеннях зору, дифузному зобі, геморої, гастриті і простатиті. Ефективна вона в стресових ситуаціях і депресивному стані.

Побічні ефекти і протипоказання
Не рекомендується приймати препарати із золотого вуса дітям, хворим на астму.

Рецепти настоянок та відварів на основі золотого вуса
Настойка: візьміть 10-15 подрібнених суставчіков золотого вуса і настоюйте їх у півлітра горілки протягом двох тижнів. Такий настій рекомендують приймати людям, що страждають на бронхіальну астму. Після того, як настій настоявся, він стає бузкового кольору, а в процесі зберігання може змінити забарвлення на коричневу, але це не впливає на втрату цілющої дії. Приймають горілчаний настій по одній чайній ложці за 40 хвилин до прийому їжі 3 рази на день. Ні в якому разі його не можна запивати водою або чим-небудь заїдати.

Для приготування відвару вам знадобиться одна лист золотого вуса, довжина якого повинна бути не менше, ніж 20 см. Його вимивають і злегка обсушують, а потім подрібнюють і поміщають в емальовану ємність, заливаючи одним літром прохолодної води. Посуд з вмістом ставлять на маленький вогонь і доводять до кипіння, після чого відвар повинен покіпятіться протягом 20 хвилин. По закінченню цього часу відвар знімають і накривають кришкою, а потім укутують теплою ковдрою, для того що б відвар настоявся. Настоюватися він повинен протягом 5 годин. Отриманий відвар проціджують, остуджують і переливають в скляну ємність або посуд з кераміки. Зберігатися такий відвар повинен у прохолодному темному приміщенні.
Категорія: Лікарські трави | Додав: maluyserg (28.04.2011)
Переглядів: 2768 | Коментарі: 2 | Теги: лікарські трави, золотий вус | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Ana  
0
One or two to reemmber, that is.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Радіо онлайн
Яскраве радіо
Радіо в тестовому режимі, якщо вам сподобалось це радіо сповістіть в чаті
Профіль
Четвер
21.11.2024
15:35

[ Управление профилем ]
Випадкові фото
3D Хмарка тегів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповівдей: 22
Статистика
Сьогодні відвідали
Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Створено © 2024